www.grof.com.ua

Сила присутності

Розділ з книги директора GTT Тева Спаркса
«Сила всередині: становлення, творіння і холотропна парадигма»

Частина 2

Copyright © 2016 Tav Sparks
Переклад: «Майстерня холотропного дихання»

Розділ XIV
(продовження)
Присутність. Метавизначення
З найбільш панорамної точки зору «присутність» здається амальгамою, моментальним знімком у часі і просторі або – в будь-який момент життя – багаторівневим проявом того, хто ми є як люди. Присутність відображає і випромінює наш нинішній еволюційний розвиток для інших людей, навколишнього світу, а також для нас самих. У холотропних колах присутність ми часто визначаємо як «бути у своїй вертикалі». Завдяки систематичній внутрішній роботі багато хто з нас відчуває, що присутність також є функцію або атрибутом самої свідомості.

З іншого боку, присутність, схоже, є «динамічною основою» або сутнісною природою нашого єства, яка проявляється з тими, з ким ми знаходимося у стосунках. Її сутність, її характер може бути прожитий – нами та іншими – як атмосфера. Ця атмосфера – результат нашої психодуховної еволюції (того, що ми називаємо нашим Становленням) на шляху руху до цілісності. А цілісність, як ми вже говорили у низці контекстів, є також тим, що ми називаємо Творінням.
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
Присутність, крім того, можна інтуїтивно зрозуміти та прожити як стан свідомості. Займаючись самоаналізом і глибинною роботою, ми можемо виявити, що присутність випромінює якийсь тип сили в нашому житті, заснований на стійкому досягненні певних рівнів розширеної свідомості. Ми також можемо відзначити привабливу властивість присутності, яку багато хто вважає імпульсом передовсім для розвитку свідомості. Ми заглибимося у цю цілющу рушійну силу в подальшому обговоренні системи координат усвідомлення, або йоги хреста – потужного інструменту, що заснований на холотропній динаміці, яка використовується у кінойозі та будь-якій холотропній терапії або будь-який момент у холотропному способі життя.

Як ми вже говорили, ми часто замінюємо «присутність» тим, що називаємо «бути у своїй вертикалі». Це відображає синергію між двома базовими рівнями існування, про які ми говорили протягом всього нашого дослідження. Ці рівні – Становлення і Творіння. З іншого боку, наше Становлення здається багатозначним, постійно мінливим, щосекундним проявом того, де ми знаходимося у власній психодуховній еволюції до Творіння. Іншими словами, для того, щоб розглядати ці рушійні сили холотропно, ми могли б припустити, що наша присутність у будь-який момент часу або міжособистісний контакт являє собою енергетичну «персадкову станцію» у щоденній еволюційній траєкторії руху до цілісності.
Cутність присутності, її характер може бути прожитий – нами та іншими – як атмосфера.
Ми можемо також припустити, що присутність – це сила Я, або те, що метафізичною мовою іноді називається «істинним Я». Ця сила Я виникає, щоб передати забарвлення особистості й візерунок того, як ми проявляємо себе у стосунках із собою, іншими та всесвітом навколо нас. З іншого боку, присутність може бути і тимчасовим, постійно мінливим проявом еволюційного процесу просвітлення. Ці концепції підтверджують основну холотропну динаміку руху до цілісності.

Ми чули багато різних цікавих історій від брізерів щодо присутності. З метафізичної точки зору, багато хто говорить, що присутність є силою чистого світла, або буття, оскільки воно сяє через наше відокремлене Я, або его. Потенційна сила присутності часто переживається як створення «призми» нашої індивідуальності у нашому Становленні, оскільки окремі істоти або душі еволюціонують до джерела, або Творіння.

Будь-які дари сили, істини, щирості, справжності, які ми випромінюємо (або, коли на те пішло, протилежними віддзеркаленнями будь-якої з цих якостей, які ми можемо втілити), відображають нашу присутність – те, де ми знаходимося в нашому індивідуальному, особистісному розвиткові. Індивідуальне прагнення до цього розвитку є тим, що ми часто називаємо «роботою, яку ми проробили над собою». Таким чином, було б доречно посилатися на цей постійно мінливий відбиток нашого «перебування у стані вертикалі» як на еволюцію самої присутності.
Далі буде! Щоб не пропустити нові публікації у блозі «МХД» — підписуйтеся на «Дайджест МХД».
Про автора
Тев Спаркс – директор Grof Transpersonal Training, проводить сертифікацію фасилітаторів холотропного дихання. Протягом майже 30 років він працював як терапевт з людьми в незвичайних станах свідомості. Є автором книг «Кінойога: як будь-який фільм може змінити ваше життя», «Широко відчинені двері: 12 кроків, духовна традиція і нова психологія» та «Сила всередині: становлення, буття і холотропна парадигма».
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close
Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
Write Close
Close
Ваш гід у розширені стани свідомості
Детальніше про «Дайджест МХД»
Майстерня
холотропного дихання
+38 067 225 3289
www.grof.com.ua
mail@grof.com.ua
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2018 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення