www.grof.com.ua
Відгуки про холотропне дихання

«Після сесій ХД я почала цінувати себе. Мені хочеться з радістю обіймати життя, а не з болем терпіти його»

Конфіденційність. Друзі, однією з обов'язкових умов простору сесій дихання є конфіденційність учасників. Не дивуйтеся, якщо ви побачите відгуки без фотографій або іншої інформації, яка ідентифікує людину. Ми дуже вдячні тим, хто розповів свої історії, пов'язані з холотропним диханням, і публікуємо тільки ту інформацію, якою учасники готові поділитися в інтернеті.
Що привело вас до холотропного дихання?
У чому мали сумніви перед прийняттям рішення?
Ольга
художник
Привели рекомендації людей, до яких я відчуваю симпатію та інтерес. Готувалася рік. Особливо не сумнівалася, знала, що рано чи пізно піду, тому що розповіді друзів про холотропне дихання були дуже цікавими. Чекала, коли моє бажання спробувати ХД стане достатньо сильним.
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Про холотроп дізналася від свого терапевта ще досить давно. Коли звичні методи терапії перестали бути настільки ефективними, як хотілося, я натрапила на певні питання, які можна було вирішити, тільки дуже глибоко занурившись у себе, а не копирсаючись на поверхні.
Читати більше
Роман
юрист
Прочитав книжку Ґрофа «Поза межами мозку» і повірив йому.
Ольга
Привела криза, пов'язана з онкозахворюванням і загальною незадовільною ситуацією в житті. На додаток до звичайної розмовної терапії шукала тілесні практики. Про холотропне дихання знала давно, приваблювала можливість побувати у розширеному стані свідомості. Здавалося, що саме він може привести до швидкого (= «чарівного») розв'язання кризи й просуванню у терапії. З побоювань – а чи не з'їду я з глузду ))
Міла
стиліст
Інтерес.
Тетяна
Цікавість, розуміння того, що потрібно щось змінювати в житті, здоров'я, що стрімко погіршувалося, пошук шляху.
Анна
Мені порадив психотерапевт, сама шукала шляхів вирішення внутрішніх проблем і травм. Мені просто внутрішньо відгукнувся цей метод, і я пішла). Сумніви були, чи я зможу абстрагуватися, відволіктися від зовнішнього світу й зануритися у дихання. Було страшно, як відреагує моя свідомість і чи не буде нападу панічного.
На що ви спиралися, коли обирали, де і з ким дихати? Чому обрали «МХД»?
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
За відгуками, це найкраще місце у Києві. Спиралася на досвід досвідчених у цьому людей, зокрема свого терапевта.
Ольга
художник
Першого разу була розгубленість, і [коли ділилися на пари] вибрали мене. З першим сіттером спілкуюся дотепер :) це було приголомшливо прекрасне партнерство.

Під час першого дихання дуже важливо було, де воно відбудеться. Було важливо: 1) виїхати з дому на весь час процесу, 2) перебувати у комфортних умовах проживання (обрала дихання в готелі «Оріяна» під Києвом), 3) присутність Зої Мусатової як фасилітатора (я її знала і довіряла їй).

Обрала «МХД» з цікавості та хороших відгуків приємних мені людей.
Читати більше
Роман
юрист
У Львові більше ніхто цього і не організовує.
Ольга
На фейсбуці сторінка «Майстерні ...» спливла десь у стрічці. Передивилася сайт, побачила, що «МХД» представляє GTT, вирішила спробувати. Для мене як для людини, що не причетна до жодних езотеричних практик і є досить-таки раціональною, на той момент було важливо, що інформація на сторінці і сайті була нейтральною – просто опис методу, без закликів до вищих сил і астральних проекцій ))
Міла
стиліст
[Спиралася] на інтуїцію. Хотіла спробувати.
Тетяна
На відгуки друзів. На досвід подруги, якій довіряю. «Випадково», у потрібний момент, подруга поділилася своїм досвідом і запросила приєднатися разом з нею до найближчого воркшопу. Я не сумнівалася, вирішила, що йду і пробую... Якщо не моє, завжди можу зупинитися.

Чому МХД? Максимальний ступінь довіри людям, які тут творять)))
Яніна
Довірилася інтуїції.
Анна
Я прислухалася до поради психотерапевта та відгуку знайомої, котра вже дихала, що краще за все дихати з цією командою.
Які враження залишив у вас перший досвід холотропного дихання?
Віктор
сертифікований гештальт-терапевт
Перший у житті воркшоп вразив мене до глибини душі, і відтоді я регулярно, коли відчуваю необхідність, відвідую сесії «холотропу» у Зої Мусатової та її команди.
Ольга
художник
Перший досвід залишив дуже яскраві, приголомшливі враження, багато інсайтів. Поверталася до досвіду першого дихання ще рік (та й зараз продовжую повертатися)). У мене не було особливих очікувань, я не дуже добре розуміла, чого мені чекати. Було багато цікавості й потреба цю цікавість задовольнити. У цьому сенсі я отримала, що хотіла (інтерес задовольнила). Але в цілому я отримала набагато більше, ніж могла розраховувати, не маючи досвіду ХД.
Читати більше
Ольга
Перший досвід дихання в «МХД» був важливий не тільки і не стільки самими процесами, що відбулися під час сесії (я тоді навіть приблизно оцінити не могла їх важливість, а яскравого і наочного «тріпу» з картинками у мене не сталося), скільки атмосферою довіри і дбайливості, створеною фасилітаторами. При цьому не було відчуття нав'язування чого-небудь, необхідності проти волі входити у тілесний контакт, ставати апологетом секти, що я часто відчувала раніше, пробуючи інші «нетрадиційні» практики. Було тепло і безпечно )
Міла
стиліст
Хороше, позитивне враження.
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
«Попередній» досвід налякав. Я не розуміла, що зі мною відбувається і чому, бачила якусь містику у цьому. Потім, коли вже йшла дихати, була більш «теоретично підкута» і сприйняла холотропний процес як дозвіл і вивільнення з тіла заблокованої внаслідок отриманих психічних, фізичних і емоційних травм енергії. Тобто розглядала на рівні фізичних проявів тіла, без будь-якої «нісенітниці» у вигляді регресії до минулих життів, виходу на ширші рівні свідомості і т.п. Мабуть, саме ці питання були для мене найактуальнішими на той момент. Я отримала те, за чим йшла. Що стосується нещодавнього досвіду – поки не можу чітко сформулювати свої переживання, але робота вже йшла не стільки з тілом, скільки з глибинними шарами психіки.
Роман
юрист
[Враження] позитивні. Частково отримав [те, що хотів] і повірив, що можу отримати більше.

Тетяна
Щось змінилося в мені на момент завершення першого воркшопу, але що – я не розуміла. Це було більше, ніж я, і тільки початок мого шляху. Через півроку усвідомила, що хочу знову саме на ХД. Якість життя розділилася на до і після...
Тарас
Трохи копнув особисте сміття. Захотілося копнути глибше!!!
Анна
Дуже приємні й хвилюючі відчуття, коли згадую) Відчуття захищеності і немов би ти вдома, тебе люблять і оберігають, про тебе піклуються. Я побачила свої страхи, труднощі, я їх прожила й, напевно, відпустила (поки складно на 100% бути впевненою). Отримала більше, ніж очікувала. Я отримала знання і досвід, якого не очікувала, мені на багато моїх речей відкрилися немов би очі, я навчилася реально чути своє тіло й прислуховуватися до нього, берегти його, піклуватися про себе.
Холотропне дихання для вас сьогодні – це…
Роман
юрист
Важлива і ефективна річ.
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Спосіб роздивитися, пропрацювати найгостріші запити поточного життєвого періоду, пірнувши у них з головою.
Читати більше
Міла
стиліст
Спосіб розібратися в собі.
Тетяна
Сьогодні холотропне дихання для мене – це цілісність, любов до себе, натхнення, творчість, можливість доторкнутися до справжньої себе всередині і отримати всеосяжну підтримку у трансформації свого досвіду в абсолютно безпечному і дбайливому просторі. Можливість знайти відповіді та рішення на ситуації, які турбують.
Що змінилося в вас після першого дихання?
Роман
юрист
Став спокійнішим.
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Я стала чеснішою. Крапельку більш щирою і сміливою (крапельку, бо над цим доведеться ще багато працювати, особливо над сміливістю). Мене перестала настільки сильно хвилювати чужа думка, зачіпати чужі слова (а раніше і розплакатися могла від образи :)

Я стала сильнішою і впевненішою, «пустила коріння», відпустила безліч ситуацій минулого, що зв'язували мене, взяла ініціативу з управління життям у його поточному моменті. Хоча це все відбувається дуже поступово, одразу після першого досвіду усе це «загострилося», погіршилося і вилазило в найнеадекватніших проявах.

Приблизно місяць забрала більш-менш стійка інтеграція. Хоча саме в той момент, коли здається, що «я все вже зрозумів», життя підкидає ситуації «на міцність»)
Читати більше
Ольга
художник
Під час першого дихання я змогла виявити у собі велику силу і ресурс, про який не знала. Це нове знання дозволило мені рухатися далі своїм життям у тому напрямку, який раніше був для мене «закритим». Мені усе ще було страшно, але я почала розуміти, що впораюся.

Мабуть, у мені змінилася така штука: в життєвих ситуаціях я стала набагато частіше обирати себе, чути свої бажання і менше боятися говорити про це оточуючим. Стало менше страху бути відкинутою – з'явилося розуміння, що я це переживу.

Думаю, я стала чеснішою і часто різкішою з оточуючими. Ця різкість особливо проявилася протягом перших 6-ти місяців після першого холотропного дихання.
Міла
стиліст
Усі мої почуття стали гострішими.
Ольга
Незважаючи на те, що велика частина сесії пройшла в дисоціації – а-ля тіло було відпущене на волю жити своїм життям з дуже відстороненим усвідомленням, що з ним відбувається, – після сесії періодично у стресових ситуаціях проявлялися спогади на тілесному рівні, на які можна було спиратися. Наче тіло згадувало стан у сесії, і ставало трохи легше щось проживати.

Сенсу і назви цих станів на той момент не було. Просто ніби з'явилася якась опора в тілі. Ну і було покладено початок підриву тотальної впевненості у тому, що у сильній емоції люди не можуть бути поруч і обов'язково втечуть. Не втекли)
Яніна
Весь простір змінився, робота інша, інше коло спілкування.
Тетяна
Змінилося ставлення до себе, свого тіла, всього, що я роблю, до людей, ситуацій. Можливість сказати «ні» без почуття провини, сорому, страху. Усвідомленість вибору, бажання у першу чергу бути зручним собі, а не оточуючим. Перестала порівнювати себе з іншими людьми, приймаю себе такою, яка є. Приходять «потрібні» люди, книги, події. «Раптом» починаєш бачити шляхи, які зовсім зверху і все набагато простіше.
З якою періодичністю ви практикуєте ХД?
Роман
юрист
1-2 рази на рік.
Ольга
Раз на 2-3 місяці.
Читати більше
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Вперше дихала три з половиною місяці тому.
Ольга
художник
У мене їх було два, з різницею в рік.
Міла
стілист
Поки був перший раз.
Тетяна
Зараз орієнтуюся за внутрішнім відчуттям себе. Мінімум кілька разів на рік і за потребою.
Яніна
1-2 рази на рік.
Кому/в яких життєвих ситуаціях, на ваш погляд, може підійти цей метод?
Роман
юрист
Усім, хто взагалі над таким замислюється.
Ольга

У кризі, в пошуку духовності або зустрічі з собою. Людям з відчуттям застрягання у глухому куті й тим, хто не дуже довіряє іншим, але хотів би почати це робити.
Читати більше
Ольга
художник
Мені здається, він сподобається людям, які цікавляться різними філософськими, психологічними та релігійними методами, тим, хто перебуває у пошуку вдалого інструменту на шляху пізнання себе.
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Я за натурою «людина розуму». Потрібно, щоб все було по поличках. Так ось, щоб розвинути у собі чуттєвість, довіру до світу (якщо є така потреба) – метод ХД ідеальний. У ситуації, коли по-старому вже не можеш, а по-новому ще не знаєш як – теж. Цей досвід унікальний, кожному він дає саме те розуміння, проживання, усвідомленням, яке потрібно саме зараз.

Що стосується застережень – дуууже вразливим людям з нестійкими емоційними проявами потрібно бути акуратними. Перш ніж практикувати холотропне дихання, варто хоч трохи «підлікувати» Его. Оскільки деякі речі, які відкриваються у процесі, дуже складно в собі прийняти, це супроводжується муками цього самого Его. І якщо не розрахувати свої сили – може занадто сильно відвернути від будь-яких спроб заглиблення у себе.
Тетяна
Людям, які знаходяться у постійному стресі, щоб відновити емоційний стан, відновити внутрішню рівновагу і життєві сили. Усім, хто не в змозі впоратися самостійно зі своїми переживаннями.
Тарас
Душевні травми й потрясіння у цьому житті, це для них... у першу чергу.
Що ви могли б сказати людині, яка боїться піти на ХД?
Ольга
художник
Піди спробуй, це дуже цікавий досвід. Ти завжди зможеш зупинитися, у будь-який момент. Обирай тільки команду, ліцензовану Ґрофом.
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Дихати з цим страхом) Я теж боюся, кожен раз, навіть коли кажу собі, що не боюся. Насправді страх дає дуже великий ресурс, якщо в нього зробити крок і проживати. Дуже. Неймовірно великий.
Читати більше
Міла
стиліст
Слухай свою інтуїцію.
Віктор
сертифікований гештальт-терапевт
Завдяки злагодженій роботі професійних фасилітаторів немає жодної небезпеки травмуватися або постраждати якимось іншим чином, або травмувати інших, як би бурхливо та інтенсивно не проходив сам процес холотропного дихання.
Ольга
Не дарма боїться ;) Як і в інших видів терапії, у холотропного дихання є свої наслідки – розширення зони знання про себе, про свій спосіб жити може бути дуже болючим і зарядженим дуже сильними емоціями, з якими може ставати складно справлятися у звичайному житті. Але якщо таке розширення знання про себе стає вже нагальною потребою, то ХД – метод, який дозволить це зробити у максимально дбайливій та безпечній манері. Можливість бути прийнятим у будь-якому своєму стані буває цілющою сама по собі.
Тетяна
Йти і пробувати. За весь свій досвід я ще не зустріла жодної людини, яка б сказала, що ХД для неї було не корисним, у підсумку жахливим або страшним. І не читати думки вдаваних «професіоналів» в інтернеті :-)
Яніна
Довірся собі.
Тарас
Вовків боятися — в ліс не ходити. Хочеш жити в гармонії — бери біль за барки й тряси, доки не віддасть кінці :)
Що дає вам холотропний простір? Чим він відрізняється від атмосфери інших практик?
Олександра
асистент директора лізингової компанії, поет, колишній педагог і майбутній психолог
Я мало поки що була на семінарах та інших практиках. Якщо не говорити про усілякі теоретичні тренінги, то холотропний простір – це тотальне прийняття, безоцінність (хоча іноді, за звичкою, так хочеться, щоб тобі поставили «п'ять» або навіть «два», сказали, правильно чи не правильно те, що з тобою відбувається :), і при цьому ствердження унікальності й незалежності кожного брізера, кожної особистості.
Ольга
художник
Відрізняється кількістю моїх особистих інсайтів та усвідомлень за конкретний відрізок часу.

Ще одна важлива для мене якість – це відсутність сумнівів і ясність, що все, що я зараз проживаю, стосується особисто мене і це про мене, про мою суть, про моє «ядро». У моєму процесі немає нічого, що було б принесене «ззовні» і «схаване» мною. Також у мене є відчуття, що у процесі холотропного дихання мій мозок не «грає» зі мною і я не заплутую сама себе логічними іграми.
Читати більше
Роман
юрист
Дає душевний відпочинок.
Ольга
[Відрізняється] дбайливістю, ненав'язливістю, свободою і безпекою.
Тетяна
У холотропному просторі я справжня і жива. Тут немає шаблонів, немає правил, а тільки дбайливий простір, де ти є тим, хто ти є, і зовсім не важливо, який вигляд ти маєш при цьому... Порівнювати не хочу, хоча є з чим. Холотропний простір — це мій вибір.
Тарас
Атмосфера чудова, душевна, усіх знаєш 1000 років. Дає занурення у себе…
«мій досвід холотропного дихання»
У міжнародному проекті HB-sharing беруть участь брізери з усього світу. У невеликих роликах вони діляться своїм досвідом практики ХД. У цьому розділі ми зібрали відеовідгуки тих людей, кого особисто знаємо і шануємо. Деякі з них – досвідчені практики ХД, а хтось тільки-но познайомився з цим методом.
Аркадій Кріщенко
Діана Медіна
Дивитися більше
Дмитро Неживий
Зоя Мусатова
Світлана Тертиця
Патрік Мобат

Наталія Згоннікова
Денис Майдан
Анастасія Камлик
Тев Спаркс
Щоб дізнатися більше про холотропне дихання, запрошуємо вас на безкоштовну консультацію
На консультації ви знайомитеся з ведучим сесії дихання, можете обговорити свій фізичний та психологічний стан, упевнитись у відсутності протипоказань до холотропного дихання, а також зрозуміти, наскільки цей метод відповідає вашому запиту. Якщо у вас є запитання про ХД й про те, як проходять сесії дихання, ви можете уточнити будь-яку інформацію у фасилітатора.

Рішення про участь у сесії ви можете прийняти після консультації.
Власне консультація ні до чого вас не зобов'язує – для нас є цінним ділитися достовірною інформацією про холотропне дихання, яким його створили Станіслав і Крістіна Ґроф, і про те, як ефект від практики ХД підтримує розвиток індивідуальності.
Записатися на консультацію
Консультація
до сесії холотропного дихання
Після відправлення форми з вами зв'яжеться фасилітатор воркшопу для того, щоб домовитися про звучний час для консультації
Майстерня
холотропного дихання
+38 067 225 3289
www.grof.com.ua
mail@grof.com.ua
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2018 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення