grof.com.ua
колонка фасилітатора

Холотропний
простір

Цей простір важко описати словами, цей досвід скоріше з невербальної області. Але я спробую на контрасті передати суть
Віктор Песцов
фасилітатор холотропного дихання
Сама по собі техніка холотропного дихання проста й природна — у сесіях ми дихаємо трохи частіше і трохи глибше та йдемо за своїми переживаннями. Але багато в чому «магія» і терапевтичний ефект ХД підтримуються холотропним простором
Є багато цитат і «мудростей» про вихід із «зони комфорту». Такий підхід має право на життя й інколи дає позитивні результати. Але до чого призведе вихід з такого «прихистку», якщо «у серці щем», а всередині немає ресурсу й готовності просто озирнутися і зустрітися з чим-небудь новим і невідомим, не кажучи про вже про те, щоб «прийняти виклик» чи щось змінити (в собі або в навколишньому просторі).

Існує й ще одна думка: щоб вийти з «зони комфорту», до неї спочатку треба потрапити. Так ось холотропний простір можна назвати «зоною комфорту» — вій дбайливий, делікатний і безпечний. Це простір емпатії, турботи і безумовного прийняття.
У просторі людей, об'єднаних холотропними цінностями, доречні будь-які почуття
Тут завжди можна поставити питання і точно не отримати у відповідь «істину в останній інстанції», але отримати підтримку і зворотний зв'язок, які допоможуть знайти свою власну відповідь всередині себе.

Тут можна поділитися своїми почуттями – і у відповідь буде не холодне «я тобі співчуваю», але готовність живої людини бути поруч.

Тут можна проявити емоції, які ми забороняємо собі проявляти, знаходячись у різних соціальних ролях.

Сидячи на подушках, можна просто пити чай у мовчанні, занурившись у свої думки і почуття, слухати неквапливу розмову – і чути в ній послання, актуальні для себе.
Сам метод холотропного дихання дуже «розкриває» – він пробуджує творче і духовне начало в нас. Ми стаємо більш чутливими і сприйнятливими – це один із сенсів, який ми вкладаємо у слова «відкрите серце». І залишатися Людиною З Відкритим Серцем у великому світі – дуже нетривіальне завдання.

Холотропний простір є місцем, де бути відкритим – безпечно, де до вашого внутрішнього світу ставляться дбайливо, а до слів – уважно.

Окрім організації холотропного простору на воркшопах з ХД ми створюємо його також як один з форматів HoloSpace. Це не лекція, не терапевтична група і не семінар. Це прихисток для душі, з м'якими подушками, смачним чаєм та солодощами, в якому ми дозволяємо самому простору керувати процесом і лише підтримуємо все, що учасникам хочеться сказати або запитати, проявити чи пережити.
Спеціаліст фізичної реабілітації, займається відновленням людей з травмами і ураженнями спинного й головного мозку. Досвід роботи в дихальних практиках – з 2009 року. Учасник європейської сертифікації GTT 2014 року в Іспанії. Працював у команді ведучих у більш ніж 50 семінарах. Батько двох дітей.
Віктор Песцов
фасилітатор холотропного дихання
Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
Close
Ваш гід у розширені стани свідомості
Детальніше про «Дайджест МХД»
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення