grof.com.ua
Автор: Мартін Боросон [з Джин Феррелл, Нінке Мербіс і Дарою Уайт]
Переклад: «Майстерня холотропного дихання»

Холотропне дихання є жорстоким методом?

Частина 10

із циклу «12 речей, які вам варто знати
про холотропне дыхання»
За багато років роботи терапевтом і фасилітатором холотропного дихання, а також зі своєї власної подорожі я дізнався, що в кожному з нас є жорстокі почуття, бажання і реакції. Питання в тому, наскільки ми з ними знайомі і чи можемо ми вміло ними користуватися, а не дивуватися їм, проектувати їх на інших або безконтрольно проявляти їх у зовнішньому світі.

Звичайно, холотропне дихання дає людям безпрецедентну можливість працювати зі своїм власним гнівом і люттю. При цьому клієнти почуваються впевнено у тому, що вони нікого не ранять, включаючи самих себе. Їм можна шуміти стільки і так сильно, як їм хочеться. Тобто вони дійсно вільні у вираженні своєї люті.
Більшість людей, які ходять на воркшопи з холотропного дихання, на мою думку, зважилися зустрітися з правдою про себе, включаючи власну Тінь
Будь-яка людина, що випадково опинилася на воркшопі [людей, що «випадково зайшли», на воркшопах не буває і бути не може. – Прим. «МХД»], не розуміючи того, що відбувається, могла б припустити, що йде жорстка робота із застосуванням сили. Але я вважаю, що усе, що відбувається, є лише драматичним програванням вмісту людської психіки, яка, звичайно, включає і сильні негативні почуття.

Те, що люди можуть відчувати бурхливі почуття під час холотропної сесії, не означає, що це жорстокий метод. Більшість людей, які ходять на воркшопи з холотропного дихання, на мою думку, зважилися зустрітися з правдою про себе, включаючи власну Тінь, і тому вони здатні бути більш мирними у буденному житті.
Показати ще
Звичайно, взаємодіяти з гнівом людям може бути складно. Багато хто, роками перебуваючи в депресії або відокремленим від власного гніву, виявляє у собі стільки люті, що йому необхідно освоювати техніки управління гнівом або займатися спортом просто для того, щоб переробляти або регулювати ці спалахи почуттів. Але незважаючи на те, що такий приплив гніву може виявитися непростим завданням у короткостроковій перспективі, у контексті зцілення він знаменує прогрес.

Фасилітатор холотропного дихання ніколи не став би «програмувати» клієнта на вираження гнівних почуттів. Вираження злості й люті – лише один з багатьох можливих досвідів, які можна прожити в сесії. Насправді, багато сесій холотропного дихання є мирними, радісними або грайливими. Попрацювавши фасилітатором приблизно у 10 тисячах сесій холотропного дихання, я, звісно, бачив багато гніву, але ще більше я бачив печалі, горя, вразливості, м'якості, мудрості й подиву.
Зцілення травми — це все, що дає холотропне дихання?
12 речей, які вам варто знати
про холотропне дыхання
ЧАСТИНА 11
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close
Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
Close
Ваш гід у розширені стани свідомості
Детальніше про «Дайджест МХД»
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення