grof.com.ua
АВТОР: МАРТІН БОРОСОН [ІЗ ДЖИН ФЕРРЕЛЛ, НІНКЕ МЕРБІС І ДАРОЮ УАЙТ]
ПЕРЕКЛАД: «МАЙСТЕРНЯ ХОЛОТРОПНОГО ДИХАННЯ»

Чи є фасилітатор холотропного дихання цілителем?

Частина 2

із циклу «12 речей, які вам варто знати
про холотропне дихання»
Основоположний принцип холотропного дихання говорить, що зцілення приходить зсередини самої людини. У холотропній моделі це приводить до безпрецедентного рівня довіри. Вважається, що фасилітатори не є ані цілителями, ані навіть терапевтами. Швидше вони більше нагадують акушерів, так само підтримуючи процес, наділений вродженою мудрістю.

Фасилітація на воркшопі з холотропного дихання – це інтенсивна практика «незнання». Я згадую вислів Ґрофа про те, що причина, з якої навчання фасилітатора становить як мінімум два роки, полягає в тому, що потрібно щонайменше два роки, щоб зрозуміти, як мало ви знаєте.
Фасилітатори не є ані цілителями, ані навіть терапевтами. Швидше вони більше нагадують акушерів, так само підтримуючи процес, наділений вродженою мудрістю
Ґроф вважає, що психіка має функцію внутрішнього «радара», яка, коли надається можливість, може вибрати найбільш відповідне переживання, необхідне нам у той момент для нашого розвитку (Grof, S. 1992. The Holotropic Mind. New York: Harper Collins. P. 23.). Ніхто не може знати заздалегідь, що це буде за переживання.

Наприклад, розглянемо клієнта, якого утримує патерн гніву на свою матір: який рецепт для нього був би кращим? Терапевт-біоенергетик міг би заохотити його висловлювати свій гнів. Буддійський учитель міг би закликати його практикувати співчуття. Юнгіанець міг би закликати його до діалогу з образом свого гніву. Кундаліні-йог міг би заохотити його каналізувати гнів у вищу форму. Але фасилітатор холотропного дихання сказав би просто: «Продовжуйте дихати і спостерігайте за тим, що для вас з'явиться». Конкретна відповідь для конкретного клієнта й часу.
Показати ще
Завжди спокусливо думати, що ми «знаємо, як найкраще». Це особливо характерно для будь-якого фахівця з професійної допомоги. Але фасилітатор холотропного дихання навчений незнанню. Звичайно, у багатьох людей є великий талант в обраних ними методах роботи, таких як краніо-сакральна терапія, рейки, біоенергетика, психодинамічна психотерапія або очищення аури, проте на холотропному воркшопі їх ніколи б не застосували до процесу клієнта.

«Зцілювати когось» — це прекрасно, але у контексті воркшопу з холотропного дихання це вважалося б зловживанням владою. Кожен учасник повинен залишати воркшоп, відчуваючи себе компетентним, тобто виявивши, що відповіді є всередині нього самого, а не що «так і так і це великий цілитель». Фасилітатор холотропного дихання, як вважається, не здійснює зцілення і не повинен підтримувати ідею про те, що він — цілитель. Фасилітатор на воркшопі з холотропного дихання присутній для того, щоб допомагати, підтримувати і заохочувати клієнтів знаходити свій власний шлях.
Кожен учасник повинен залишати воркшоп, відчуваючи себе компетентним, тобто виявивши, що відповіді є всередині нього самого
Багато клієнтів дійсно приходять на воркшоп з холотропного дихання із бажанням «бути вилікуваними» або з несвідомою потребою знайти гуру. Це може стати пасткою як для клієнта, так і для фасилітатора. Але хороший фасилітатор чинитиме опір такому проектуванню та м'яко заохочуватиме клієнта шукати відповідь всередині себе самого.

Звичайно, деякі фасилітатори дійсно володіють сильною цілющою присутністю або можуть бути талановиті у питаннях «бачення» чи розуміння. Однак усім хорошим фасилітаторам холотропного дихання слід тримати це строго під контролем: практика фасилітації полягає у незнанні та наданні простору учасникам для того, щоб вони могли знайти відповіді самостійно.
Холотропне дихання –
це різновид шаманізму?
12 речей, які вам варто знати
про холотропне дихання
ЧАСТИНА 3
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»

Отримайте «Дайджест МХД» на свій e-mail
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення