grof.com.ua
АВТОР: МАРТІН БОРОСОН [ІЗ ДЖИН ФЕРРЕЛЛ, НІНКЕ МЕРБІС І ДАРОЮ УАЙТ]
ПЕРЕКЛАД: «МАЙСТЕРНЯ ХОЛОТРОПНОГО ДИХАННЯ»

Холотропне дихання – це різновид шаманізму?

Частина 3

із циклу «12 речей, які вам варто знати
про холотропне дихання»
Існує багато відмінних рис, якими холотропное дихання (Holotropic Breathwork™) нагадує шаманізм. Так само, як і в шаманізмі, учасники воркшопу з холотропного дихання вирушають у мандрівку в незвичайний стан свідомості, щоб знайти зцілення. Музика звучить для того, щоб підтримувати цю мандрівку. Але між холотропним диханням і шаманізмом є багато відмінностей.

По-перше, у холотропному диханні немає ніякої дорожньої карти мандрів: учасників не просять уявити вхід до шаманського світу й не починають холотропну подорож із наміру працювати над певною проблемою або питанням. Звичайно, на шаманському семінарі є сенс шукати духа-провідника або тотемну тварину, оскільки це відмінні риси шаманського світу, але виконання цього на холотропній сесії обмежило б процес. На холотропній сесії цілий світ можливого духовного досвіду з будь-якої традиції (і з жодної традиції) доступний кожному клієнту.
Я бачив, як у християн були буддистські переживання, а в індуїстів – християнські. Я бачив, як у атеїстів були шаманські переживання, а у практиків шаманізму – суфійські
Одна з найбільш чудових особливостей холотропного дихання в тому, що у людей може бути безліч різних видів переживань, які вони вільні інтерпретувати по-різному, не обмежуючись якоюсь конкретною мовою або світоглядом. Я бачив, як у християн були буддистські переживання, а в індуїстів – християнські. Я бачив, як у атеїстів були шаманські переживання, а у практиків шаманізму – суфійські. Я навіть пам'ятаю католицького священика, у якого було християнське переживання, що викликало у нього здивування та захоплення: він дізнався, про що насправді була його віра.
Показати ще
Я також бачив у людей переживання, які виходять, здається, з багатьох різних традицій одночасно, і бачив, що у деяких людей були переживання, які не пов'язані з жодною з нині відомих традицій. Таким чином, хоча у холотропного дихання є багато рис, схожих із шаманізмом, воно набагато більше і ширше. У цьому сенсі воно є по-справжньому постмодерністською практикою (Boroson, M, (1998) 'Radar to the Infinite: Holotropic Breathwork and the Integral Vision' reprinted in K. Taylor (ed), Exploring Holotropic Breathwork: Selected Articles from a Decade of The Inner Door. Santa Cruz: Handford Mead, 2003).
Холотропне дихання викликає звикання?
12 речей, які вам варто знати про холотропне дихання
ЧАСТИНА 4
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close
Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
Close
Ваш гід у розширені стани свідомості
Детальніше про «Дайджест МХД»
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення