grof.com.ua
АВТОР: МАРТІН БОРОСОН [ІЗ ДЖИН ФЕРРЕЛЛ, НІНКЕ МЕРБІС І ДАРОЮ УАЙТ]
ПЕРЕКЛАД: «МАЙСТЕРНЯ ХОЛОТРОПНОГО ДИХАННЯ»

Чи є визначений порядок переживань?

Частина 5

із циклу «12 речей, які вам варто знати
про холотропне дихання»
Я бачив, як багато новачків у холотропному диханні приходять на семінар з готовими ідеями про те, що вони повинні відчути чи будуть переживати. Неначе їхній терапевт заздалегідь їх проінструктував. (Один учасник навіть прибув з картою свого тіла, зробленою його терапевтом, показавши мені, де саме знаходився його «матеріал».) Але в холотропному диханні немає ніякого встановленого порядку переживань і ніякого способу передбачити те, що виникне.

Фасилітатори неодноразово підкреслюють: відпустіть ваші очікування і приготуйтеся дивуватися. Внутрішній цілитель сам вибере проблему, яку ви будете досліджувати, зцілення, яке ви переживете, та урок, який ви отримаєте.
Холотропне дихання піднімає безпосередньо той досвід, якого ми потребуємо прямо зараз, у даний момент, на будь-якому рівні свідомості
Також існують загальноприйняті хибні уявлення про те, що клієнти спочатку повинні очистити особистий травматичний досвід, потім пропрацювати травму народження й потім, якщо їм пощастить, у них можуть бути трансперсональні переживання. Це неправильне тлумачення роботи Ґрофа, але, втім, його можна пояснити, оскільки Стен дійсно пропонував це у якості загального порядку розгортання холотропного процесу.

Однак для кожного випадку окремо та від сесії до сесії в основному цей порядок так не працює. Я бачив, як у багатьох людей були дуже сильні духовні переживання під час найпершої їхньої сесії: цей досвід може служити для них стимулом продовжувати або інструментами, необхідними для продовження, він також може бути глобальним уявленням про їхній процес. Я бачив багатьох людей, чиї перші сесії були повністю трансперсональними, і це могло тривати протягом багатьох сесій, поки вони не усвідомлювали, що наступний щабель їхнього зростання лежить у сфері їхнього особистого життя або особистої історії.
Показати ще
Цікаво, що багато сесій відображають безліч рівнів душі одночасно – захопливим, голографічним чином. І так само, як і у випадку сновидінь, кожна сесія може містити прелюдію або натяк на те, що прийде. Я пам'ятаю одного учасника, ревного вегетаріанця, що пройшов холотропну сесію, в якій у його свідомості виринув образ біг маку, мимохідь, чим дуже повеселив його. На його наступній сесії кілька днів потому він отримав повноцінний трансперсональної досвід, у якому переживав себе левом, що жадібно пожирав сире м'ясо щойно вбитої тварини.

Я прийшов до розуміння того, що холотропне дихання просто піднімає безпосередньо той досвід, якого ми потребуємо прямо зараз, у даний момент, на будь-якому рівні свідомості. «Терапевтичний» це досвід чи «духовний» – не так важливо, як і те, що це може бути щось з минулого. Буквальний він чи метафоричний – теж, здається, не має великого значення. Що має найбільше значення, так це просто отримання саме цього досвіду у цей день. Сесія дає вам відблиск архетипічної структури теперішнього моменту і вельми успішно переносить вас на наступну стадію вашого розвитку.
Чи потрібна у холотропному диханні робота з тілом?
12 речей, які вам варто знати про холотропне дихання
ЧАСТИНА 6
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close

Отримайте «Дайджест МХД» на свій e-mail
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення