grof.com.ua
АВТОР: МАРТІН БОРОСОН [ІЗ ДЖИН ФЕРРЕЛЛ, НІНКЕ МЕРБІС І ДАРОЮ УАЙТ]
ПЕРЕКЛАД: «МАЙСТЕРНЯ ХОЛОТРОПНОГО ДИХАННЯ»

Чи потрібна у холотропному диханні
робота з тілом?

Частина 6

з циклу «12 речей, які вам варто знати
про холотропне дихання»
Фасилітатори холотропного дихання навчені допомагати учасникам воркшопів, застосовуючи форму підтримки, яку іноді називають тілесною роботою (bodywork), але котру часто плутають з чимось іншим. Однак усе частіше й частіше її називають «сфокусованою роботою з вивільнення енергії», а не «тілесною роботою». Учасники можуть скористатися нею, попросивши про допомогу під час або наприкінці сесії. Така робота зазвичай проводиться за запитом брізерів, коли вони відчувають себе застряглими, незаземленими або відчувають, що їхня сесія не завершена.
Інколи фасилітатор пропонує клієнту посилити те, що вже відбувається. У цьому випадку можна посилити рух чи будь-яким способом виразити переживання
Більшість учасників завершує свої сесії, не потребуючи такої роботи. Але якщо вона комусь дійсно буде потрібна, фасилітатор відгукнеться на прохання та творчо і зі співпереживанням надасть клієнту необхідну допомогу. Як правило, це означає просто м'яко покласти руку на плече, щоб підтримати брізера. Інколи фасилітатор пропонує клієнту посилити те, що вже відбувається. У цьому випадку можна посилити рух чи будь-яким способом виразити переживання.

Можна просто заохочувати клієнта видавати звук чи досліджувати образ, який він вже переживає. Щоб посилити почуття, клієнту також може знадобитися фізично протистояти якомусь особливому рухові. Але це протистояння не передбачає роблення чогось клієнтові й ніколи не має на меті побороти клієнта. Це просто зустріч клієнта там, де він знаходиться, і заохочення його піти трохи далі, якщо він цього бажає.
Показати ще
На жаль, я бачив, як деякі терапевти, що не пройшли навчання у Ґрофа, робили такі інтервенції при роботі з незвичними станами свідомості, які викликали у мене жах, тому дозвольте мені бути гранично ясним: фасилітатор холотропного дихання ніколи не став би фізично втручатися у сесію без дозволу клієнта – якщо тільки не було загрози, що клієнт нашкодить собі чи комусь іще.
Чи можливі позатілесні переживання під час холотропного дихання?
12 речей, які вам варто знати
про холотропне дихання
ЧАСТИНА 7
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close

Отримайте «Дайджест МХД» на свій e-mail
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення