grof.com.ua
майстерня холотропного дихання

Чи впливає на вас сьогодні
досвід вашого народження?

Що таке перинатальні матриці
та як вони можуть впливати на нас протягом життя

Автор: Джейкоб Девані
Переклад: «Майстерня холотропного дихання»

Так само, як зернина містить у собі життєвий сценарій рослини, історія створення людини справляє глибокий вплив на її життя. За словами засновника трансперсональної психології Станіслава Ґрофа, досвід народження впливає на вас набагато сильніше, ніж ви можете собі уявити.
Фрагмент картини Алекса Ґрея «Ембріон»
Провідні наукові дослідження в області пренатальної та перинатальної психології підтверджують концепцію Ґрофа. Існує біологічна матриця емоційних моделей (патернів), які часто можуть простежуватися до самої вашої появи у цьому світі. Ґроф розглядає їх як базові перинатальні матриці (БПМ), розуміння яких може багато відкрити про вас та забезпечити колосальну основу для звільнення від старих патернів, зцілення й особистісного зростання.
Трансперсональна психологія може вільно називатися психологією духовності й тих сфер людського розуму, які шукають більш широкого розуміння життя та які переміщаються за межі кордонів его, отримуючи можливість розширити здатність до мудрості, творчості, безумовної любові та співчуття.
Британське психологічне товариство, «Шаманізм і духовність у терапевтичній практиці»
Досвід народження
Зцілення – це індивідуальна подорож, яку ми здійснюємо як окремі особистості. Але патерни, від яких ми зцілюємося, найчастіше відносяться до різних поколінь і формуються задовго до нашого народження. На біологічному рівні приголомшливо, що яйцеклітину, яка стала вами, у буквальному сенсі виносила ваша бабуся, при цьому ваша мати розвивала свої яйцеклітини, будучи ембріоном в утробі своєї матері.
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
Механізми психологічної адаптації, стреси, моделі сімейної системи, а також соціально-економічне середовище протягом поколінь залишали нам у спадок програми, які ми переробляємо й досі. Але що стосується майбутнього зцілення, то з цієї точки зору є один чудовий момент: наше особисте зцілення також робить внесок у велику систему стосунків, яка пересувається вперед і назад у часі.
Засновник трансперсональної психології Станіслав Ґроф
Згідно з сучасними дослідженнями, найпотужніші з цих програм проявляються у той час, коли ми знаходимося в утробі матері і протягом перших років після народження. У проекті під назвою «Насильство – це мозкове порушення, якому можна запобігти» ми досліджували глибоку працю Робіна Ґріла, в якій розглядається розвиток мозку в перші кілька років життя людини. Базові перинатальні матриці (БМП), як позначив їх Станіслав Ґроф, розділені на чотири окремі фази пологів. І ці характерні стадії природних пологів впливають на нашу емоційну сферу та реальний досвід протягом усього життя.
Західна наука наближається до зсуву парадигми небачених розмірів, через який зміняться наші поняття про реальність і людську природу, який нарешті з'єднає концептуальним мостом древню мудрість і сучасну науку, примирить східну духовність із західним прагматизмом.
Стен Ґроф «За межами мозку»
Чотири базові перинатальні матриці
Для розуміння логіки цього дослідження нам треба поглянути на те, що Ґроф називає системою конденсованого досвіду, або СКД. Наприклад, коли в бесіді хтось розповідає кумедну історію, всі інші учасники починають сміятися, оскільки вона викликає у них спогади про їхні власні кумедні історії. Те саме відбувається, коли ми згадуємо будь-який емоційно заряджений епізод з минулого (щасливий, сумний, страшний, травматичний тощо) – у нашій пам'яті легко спливають усі випадки, де ми переживали подібний досвід, який викликав такі ж почуття. Дослідження засноване на тому припущенні, що наші почуття й історії, пов'язані з цим досвідом, тісно переплетені у нашій психіці. Ґроф почав шукати коріння цього досвіду, час, коли ми вперше відчули ці почуття. Виявлення базового досвіду відкриває цілісну основу або «сюжетну» лінію емоційних і психологічних патернів.
Ми несвідомо притягуємо чи нас притягують конкретні ситуації та/або люди, які відтворюють щодо нас точну динаміку первісної травми. Наприклад, якщо ми відчували сильний тиск під час пологів, що було нестерпно, ми можемо проживати це знову й знову, постійно перебуваючи у стосунках і на роботі, де ми весь час знаходимося під тиском і відчуваємо себе розбитими.
проект Enhancing the Future
Емоційні центри головного мозку починають розвиватися задовго до центрів, що відповідають за інтелект і мову, тому багато які з цих патернів сягають корінням нашого життя у материнській утробі та досвіду народження. Щойно Ґроф визначив ці чотири основні фази, він одразу почав помічати архетипічні взаємозв'язки, характерні для кожної з фаз, а також те, яким чином ці фази проявляються у нашому емоційному житті.
В утробі
Перша фаза: «Амніотичний всесвіт»
БПМ I – це фаза, коли плід плаває у материнській утробі в позачасовому стані. Залежно від емоційного і фізичного здоров'я матері, навколишнього середовища та харчування, цей досвід може бути як приємним, так і неприємним.

• Позитивний досвід на цій стадії пов'язаний із почуттям єдності, відсутності часу, таїнства, причетності до чогось вищого і самадхі.

• Негативний досвід на цій стадії пов'язаний із почуттям незаземленості та відчуженості від життя.
Просування до родового каналу
Друга фаза: «Поглинення космосом та відсутність виходу»
БПМ II – це фаза, коли матка починає скорочуватися, стискаючи нас і штовхаючи до родового каналу. Оскільки ми більше не плаваємо, то на цій стадії вперше починаємо помічати плин часу разом із контрастом між відчуттями простору і стиснення, тут з'являється дуальність. Гормональні зміни вмикають зниження концентрації кисню й тиск через перейми, коли шийка матки ще закрита.

• Позитивний досвід цієї стадії асоціюється зі збудженням у зв'язку з новою перспективою, отриманням нової інформації або набуттям мудрості.

• Негативний досвід цієї стадії пов'язаний із відчуттям кризи, що насувається, з опором або страхом перед змінами у вашому житті.
Третя фаза: «Боротьба смерті – відродження»
БПМ III настає, коли ми фактично входимо до родового каналу. Це підвищена напруга або стиснення пов'язане з боротьбою і прагненням до світла у кінці тунелю.

• Позитивний досвід цього етапу – відчуття потоку («бути в ударі»), коли те, що для вас важливо, відбувається майже автоматично. Ви вирішуєте завдання з максимальною ефективністю.

• Негативний досвід цього етапу – почуття здавленості або навіть розчавлення життєвими обставинами, коли ви не в змозі впоратися з конкуруючою силою життєвих проблем.
Фрагмент картини Аманди Ґрівет «Проект народження»
Четверта фаза: «Досвід смерті – відродження»
БПМ IV – наша поява з родового каналу у світ.

• Дитина проходить через родові шляхи, процес пологів завершується і починається життя. Ця фаза пов'язана зі звільненням, радістю, легкістю і, найголовніше, свободою.
Кожна з цих фаз у буквальному сенсі представляє історію нашого особистого створення, тож не дивно, наскільки глибоко вони можуть впливати на нас протягом усього нашого існування.

Однак це не довічний вирок, оскільки наша взаємодія з цими спогадами (якщо вона є усвідомленою) може розширити наші можливості, незалежно від того, наскільки досвід народження був позитивним/негативним.

Якщо ця інформація знаходить у вас відгук і вам цікаво, що ви можете зробити, щоб прийти до зцілення або розібратися із почуттями, що лежать у його основі, ви не самотні. Важливо навіть негативні аспекти вашої історії сприймати з любов'ю, співчуттям і без осуду. Ці енергії допомогли вам сформуватися, ви не жертва – ви могутня істота і ви тут для того, щоб розгортати і перетворювати ці емоції. Готовність приймати цей досвід і дивитися на нього більш широко дозволить вам «подружитися» з вашими власними процесами. Знання того, що кожен етап відкриває шлях до наступного і що ми циклічно рухаємося крізь ці фази протягом нашого життя, що змінюється, дозволяє нам розслабитися і «дихати крізь родові перейми».

Ця приголомшлива подорож, повна відкриттів, може привести вас до глибокого відчуття зв'язку із самим собою і дати початок прекрасному діалогу з вашою родиною. Бесіди з батьками або дітьми про цю найпотужнішу фазу життя можуть зміцнити ваш взаємозв'язок, поглибити співпереживання і розділити почуття того, що усі ми перебуваємо тут для того, аби зцілити те, що передавалося із покоління у покоління. А оскільки кожен з нас робить це самостійно, ми допомагаємо кожній людині з тих, що нас оточують, розвиватися і зцілюватися, роблячи наше життя як надособистісних істот багатим і прекрасним!

Усі ми знаємо, як це – бути перевантаженими різними емоційними станами. Розглядаючи їх як біологічні матриці, ми отримуємо більше можливостей проходити крізь них з усією витонченістю. Це надзвичайно важливо для створення того життя, про яке ви мрієте. Найкраще у тому, що ти виявився упійманим у перинатальну матрицю, – це можливість свідомо звільнитися від неї!
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close

Отримайте «Дайджест МХД» на свій e-mail
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення