grof.com.ua
майстерня холотропного дихання

Що означає насправді
підтримувати когось

(фрагмент)Джерело: UPLIFT
Автор: Хізер Плетт
Переклад: «Майстерня холотропного дихання»

Це означає, що ми готові йти поруч з іншою людиною в будь-якій її подорожі без осуду, не змушуючи її відчувати себе якось не такою, не намагаючись її виправити або вплинути на результат. Коли ми підтримуємо інших людей, ми відкриваємо наші серця, пропонуємо безумовну допомогу та відпускаємо судження і контроль.

Інколи ми помічаємо, що підтримуємо тих людей, які в цей час роблять те саме для інших. Практично неможливо досягти успіху в цьому, якщо у нас немає тих, хто може підтримати нас самих. Навіть найсильнішим лідерам, тренерам, медсестрам паліативної допомоги і т.д. потрібно знати, що є люди, з якими вони можуть бути вразливими й слабкими, не боячись осуду.

У своїх ролях вчителя, фасилітатора, тренера, матері, дружини, друга і т.д. я роблю все що можу, щоб підтримувати інших. Це не завжди легко, тому що у мене є дуже людська схильність хотіти виправити людей, дати їм пораду чи засудити шлях, яким вони йдуть, але я продовжую старатися, тому що знаю, що це важливо. Поряд з тим у моєму житті є люди, яким я довіряю надавати підтримку мені.

...у мене є дуже людська схильність хотіти виправити людей, дати їм пораду чи засудити шлях, яким вони йдуть, але я продовжую старатися, тому що знаю, що це важливо.
Ми не зможемо по-справжньому підтримувати людей у їхньому розвитку, трансформації, горі і т.д., якщо будемо забирати їхню силу (намагаючись вирішувати їхні проблеми), присоромлювати їх (маючи на увазі, що вони мали б знати більше, ніж знають) або пригнічувати їх (даючи їм більше інформації, ніж вони здатні взяти). Ми повинні бути готові, пропонуючи їм свою безумовну любов і допомогу, відійти вбік — щоб вони могли зробити свій власний вибір; давати їм дбайливий супровід, коли це необхідно, та відчуття безпеки, навіть коли вони роблять помилки.

Здатність підтримувати — це не якесь виняткове вміння фасилітаторів, тренерів або медсестер паліативної допомоги. Це те, що УСІ ми можемо робити один для одного — для наших партнерів, дітей, друзів, сусідів і навіть незнайомих людей, які зав’язують розмову, коли ми їдемо в автобусі на роботу.
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
8 підказок, які допоможуть вам підтримати іншого:
1
Дозвольте людині довіряти її власній інтуїції та мудрості.
2
Давайте людині тільки ту кількість інформації, з якою він може впоратись.
3
Не забирайте її силу.
4
Тримайте подалі своє его.
5
Дайте їй відчути себе настільки безпечно, щоб вона не боялася помилитися.
6
Давайте їй рекомендації та допомогу скромно та вдумливо.
7
Створіть «контейнер» (безпечний простір прийняття) для її складних емоцій, страху, травматичних переживань і т.д.
8
Дозволяйте їй приймати рішення, відмінні від ваших, і отримувати інший досвід.
Надання підтримки – це не те, що можна освоїти відразу, й не те, що можна вичерпати списком рекомендацій на кшталт наведених вище. Це складна практика, яка розвивається в міру того, як ми її практикуємо. І вона унікальна для кожної людини й кожної ситуації.
Узнать о событиях «Мастерской холотропного дыхания»
Close
Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
Close
Ваш гід у розширені стани свідомості
Детальніше про «Дайджест МХД»
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення