Отримані дані підтверджують з точки зору нейронауки резонність тих рекомендацій, які люди чули тисячоліттями: під час стресу або при необхідності підвищеної концентрації зосередження уваги на диханні або виконання дихальних вправ дійсно може змінювати мозкову діяльність. Потенційно це можуть застосовувати люди різних професій, яким потрібні крайня зосередженість і гнучкість. Наприклад, спортсмени, як відомо, вже давно використовують дихання, щоб покращувати свої показники. І дане дослідження надає цій практиці наукового обґрунтування.
Крім вивчення здатності людини усвідомлено контролювати й регулювати свою нервову активність, дослідження було також унікальним у тому сенсі, що в ньому використовувався рідкісний метод нейродосліджень: безпосередній погляд усередину мозку людей, які були при свідомості й не спали. Типові нейробіологічні дослідження, в яких беруть участь люди, відбуваються з використанням методів візуалізації (фМРТ або ЕЕГ), щоб вивести нейронну активність у людському мозку за межі черепа. Але дослідження із застосуванням електродів, імплантованих у мозок людини, є рідкісними.
Можливість зазирнути у мозок людини дозволяє нам вивчати процеси мислення, прийняття рішень і навіть уяви або бачення снів, безпосередньо спостерігаючи за мозком. Об'єктами дослідження у нашій роботі були пацієнти, в чий мозок у рамках клінічного лікування епілепсії були імплантовані електроди. Ці пацієнти відчували епілептиформні напади (ЕН), які неможливо було контролювати лікарськими засобами, тому були потрібні хірургічні втручання для виявлення осередку ЕН з метою подальшого видалення.
З огляду на те, що для виявлення осередку та визначення точного місця виникнення нападів необхідно, щоб пацієнт пережив спонтанний напад, що може зайняти кілька днів, пацієнти з електродами, що безперервно контролюють активність їхнього мозку, знаходяться в лікарні.
Результати дослідження показують, що порада «зробити глибокий вдих», можливо, є не просто заяложеним виразом. Вправи, пов'язані з усвідомленим диханням, мабуть, змінюють зв'язки між зонами мозку і дозволяють отримати доступ до глибоких шарів, що, як правило, нам недоступні. Подальші дослідження будуть поступово відстежувати, що може виявити такий доступ до зазвичай прихованих частин нашої психіки.