grof.com.ua
майстерня холотропного дихання

У чому суть холотропного дихання
та як воно працюєАвтор: Олексій Задерій
З чого починається холотропне дихання

Холотропне дихання нерозривно пов'язане з поняттям внутрішнього цілителя. Так піднесено називається здатність будь-якого живого організму і психіки до відновлення після травм, або самозцілення. Без прийняття і засвоєння передумови про існування такого цілющого потенціалу неможливо вести подальші міркування у цьому напрямку. Тобто ми вважаємо, що будь-який організм може самозцілюватися з різним ступенем успішності, в залежності від багатьох факторів, зокрема глибини травми, наявності ресурсу та сприятливого простору для зцілення.

Сам собою процес зцілення розглядається як рух організму до цілісності, що, власне, підтверджує і зміст слова «зцілення», тобто становлення цілісним, цілим. Науковий термін холотропний (має два грецьких кореня: χολος – цілий і τρεπειν – рухатися в напрямку, прагнути) передає цю здатність до зцілення. Отже, все, що організму потрібно для зцілення – це сприятливий простір і ресурс. А як цим правильно розпорядитися, він знаходить сам, спираючись на мудрість внутрішнього цілителя. Такий підхід до зцілення травм, у тому числі й психічних, називається холотропним.
Метод холотропного дихання (Holotropic BreathworkTM), розроблений Станіславом і Крістіною Ґроф, повністю втілює холотропний підхід у терапевтичній реальності. Для підтримки процесу зцілення застосовується, з одного боку, спеціально підібрана для глибокої внутрішньої роботи спонукальна музика, яка активує і підтримує холотропні стани свідомості, сприятливі для процесів зцілення, а з іншого — більш глибоке й інтенсивне дихання учасника такого заходу (брізера, або того, хто дихає).

Терапевт як такий, у звичному розумінні цього слова, відсутній, оскільки процесом зцілення керує у першу чергу — внутрішній цілитель брізера. Також вмикається взаємодія внутрішнього цілителя брізера з внутрішнім цілителем сіттера — його партнера у практиці, який оберігає його простір, і з внутрішнім цілителем усієї групи (у випадку воркшопу). Тим часом фасилітатори, що прийшли на зміну традиційним терапевтам, виконують зовсім інші функції: • стежать за безпекою усіх учасників процесу;
 • підтримують брізерів у їхніх процесах;
 • при наявності запитів від брізерів надають їм необхідну допомогу у проходженні тих чи інших ділянок їхнього шляху;
 • забезпечують брізерів усім необхідним для глибокої внутрішньої роботи із самозцілення та сприятливого її завершення.
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»

Холотропні стани свідомості у житті
  Як показали багаторічні дослідження Станіслава Ґрофа, холотропні стани свідомості (орієнтовані на цілісність) є надзвичайно цілющими для людини і сприяють трансформації різних аспектів її життя. На відміну від низки інших методів, із використанням психоделіків чи якихось екстремальних ситуацій для входження у холотропні стани свідомості, холотропне дихання пропонує певний безпечний механізм для входу й виходу з них. А також, що важливо, – для якісного засвоєння отриманого в них досвіду. Цей механізм називається інтеграцією і складається з восьми кіл, починаючи власне сесією дихання і закінчуючи вбудовуванням досвіду холотропного дихання у життя.

  Інтеграція холотропних переживань приводить до більш високого ступеня усвідомленості, до можливості зміни ставлення до життєвих ситуацій, можливості вибору, відсутнього раніше. Багаторічний досвід холотропного дихання формує певний стиль життя, який характеризується підвищеною уважністю до свого внутрішнього стану та до взаємодії з зовнішнім світом, більш поважним і екологічним підходом до різних життєвих процесів інших людей, більшою виваженістю в оцінках і судженнях, відкритістю до нових і незвіданих сторін буття. При цьому змінюється сприйняття життя, як в цілому, так і в найменших його проявах.
  Про автора
  Олексій Задерій – психолог, сертифікований ведучий холотропного дихання (2009, 2014), перекладач книги «Кінойога. Про те, як будь-який фільм здатен змінити ваше життя», ведучий кінойоги в «Майстерні холотропного дихання» (2013 − 2016 рр.)
  Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
  Close
  Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
  Close
  Ваш гід у розширені стани свідомості
  Детальніше про «Дайджест МХД»
  Майстерня
  холотропного дихання
  grof.com.ua

  Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
  Майстерня холотропного дихання
  Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
  станція метро «Майдан Незалежності»
  © 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
  Політика конфіденційності
  Відправити повідомлення