grof.com.ua
майстерня холотропного дихання

Сила присутності

Розділ з книги директора GTT Тева Спаркса
«Сила всередині: становлення, творіння і холотропна парадигма»

Частина 3

Copyright © 2016 Tav Sparks
Переклад: «Майстерня холотропного дихання»

Розділ XIV
(продовження)
Присутність у повсякденному житті
Багато хто з нас дійшли життєво важливого висновку у тому, що стосується підтримки інших людей. Кожен аспект систематичної внутрішньої роботи, яку ми робимо (у нашому випадку мова про намір стати сильними холотропними фасилітаторами), завжди поліпшував або радикально збільшував нашу здатність бути присутнім, або співналаштованим із собою та реальністю. Неможливо переоцінити, наскільки критично важлива така співналаштованість учасника. Коли він знаходиться у холотропній ролі сіттера – того, хто підтримує будь-якого шукача, або, в нашому випадку, брізера у процесі дихання.

Як практики ми повинні систематично займатися нашою власною психодуховною еволюцією. Результат, до якого ми сподіваємося прийти, – це поступове оновлення нашого рівня свідомості, нашої співналаштованості з собою та реальністю, або присутності. Наша особиста готовність, або свідомий фокус уваги, у регулярній роботі над своїм рухом до цілісності, мабуть, грає таку само важливу роль, як і згадана співналаштованість, у тому, наскільки ми ефективні як практики холотропного дихання. Ми повинні завжди – завжди – бути готовими працювати над собою.
Побачити всі матеріали «Блога «МХД»
Є ключові, визначальні, засновані на досвіді динаміки, що характеризують дискомфорт у наших постійних людських взаємодіях. У багатьох випадках майже всі вони відбуваються у тій області, яку в холотропній роботі ми називаємо «горизонтальним», або зовнішнім міжособистісним виміром. Тобто ми часто відчуваємо, що вся динаміка міжособистісних відносин генерується ззовні. У нас є тенденція відмовлятися від свого внеску в те, що відбувається. Ми віримо – часто досить люто – що проблема в людині, з якою ми розмовляємо.

На жаль, як у цьому контексті ми часто підкреслювали, багато хто не знає про те, що ми називаємо вертикальним виміром комунікації. Під терміном «вертикаль» ми маємо на увазі область нашої власної внутрішньої свідомості, силу або існування якої часто не усвідомлюємо.

К сожалению, как в этом контексте мы часто подчеркивали, многие не знают о том, что мы называем вертикальным измерением коммуникации. Под термином «вертикаль» мы подразумеваем область нашего собственного внутреннего сознания, силу или существование которого мы часто не осознаем.

Саме в цьому внутрішньопсихічному вимірі ми можемо виявити усі минулі події нашого біографічного життя плюс, як ми часто відзначали, вимір біологічного народження та досвід психодуховної смерті/відродження. Ми також не можемо ігнорувати потужний вплив трансперсональної або архетипічної області психіки у нашому повсякденному житті. Усі ці нюанси будуть більш глибоко розглянуті в нашому обговоренні системи координат усвідомлення (Awareness Positioning System).
У нас є тенденція відмовлятися від свого внеску в те, що відбувається. Ми віримо – часто досить люто – що проблема в людині, з якою ми розмовляємо.
У цих внутрішніх вимірах міститься високий відсоток мотивів наших реакцій у поточних міжособових стосунках – або, як ми кажемо, з кимось зовні нас, у горизонталі. Однак більшість людей вважають цілком нормальним, що «інший» є джерелом наших власних емоційних і психологічних проблем.

Наскільки сильними є ці два рівні динаміки у холотропній роботі, ми обіцяли розглянути докладніше. Тут мається на увазі синтез горизонтальних і вертикальних вимірів того, хто ми є. У навчальній програмі GTT ми зазвичай охоплюємо і вертикальний, і горизонтальний вектор – йогу хреста, або систему координат усвідомлення.
Tweet
Про автора
Тев Спаркс – директор Grof Transpersonal Training, проводить сертифікацію фасилітаторів холотропного дихання. Протягом майже 30 років він працював як терапевт з людьми в незвичайних станах свідомості. Є автором книг «Кінойога: як будь-який фільм може змінити ваше життя», «Широко відчинені двері: 12 кроків, духовна традиція і нова психологія» та «Сила всередині: становлення, буття і холотропна парадигма».
Дізнатися про події «Майстерні холотропного дихання»
Close
Отримайте «Дайджест МХД» на ваш e-mail
Close
Ваш гід у розширені стани свідомості
Детальніше про «Дайджест МХД»
Майстерня
холотропного дихання
grof.com.ua

Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
Майстерня холотропного дихання
Київ, вул. Трьохсвятительська, 5/1А, кімната 203
станція метро «Майдан Незалежності»
© 2017-2019 «Майстерня холотропного дихання»
Політика конфіденційності
Відправити повідомлення